foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KAR-DER

Karadiğinliler Eğitim Kültür ve Yardım DerneğiÜye Giriş Formu

Sitede Aktif Kullanıcı Sayısı

23 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

KURULUŞ TARİHÇESİ

2007 yılından bu yana Karadiğin köylü olupta  Konyada yada Köyden okuyan ve bir mevkiye gelmiş  (imam, öğretmen, memur, doktor, vb.) köylüler olarak ayda bir kez biraraya gelerek toplanıyor, hasbihal ediyor ve hasret gideriyorduk. Bu toplantılarda Köyümüzün sorunları, gençlerin eğitim durumları, köydeki olumlu yada olumsuz gelişmeler her toplantı da dile getiriliyor bunların nasıl giderileceği konusunda fikir mütealasında bulunuluyorduk. Bu arada köyümüzde de 15-20 kadar gencin bir araya gelip "kent konseyi" adı altında köyümüzde çok iyi şeyleri yaptıklarını duyuyor onlara destek olmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek gerektiği inancını taşıyorduk. 

  KAR-DER Karadiğinliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 24 Nisan 2008 tarihinde köy gençlerinin Dr. Adem ERGÜL'ü (fahri Başkan) ziyaretleri sırasında köyümüzde sivil bir kuruluşun eksik olduğunu Karadiğin Vakfının artık fesh edildiği için bu alanda bir açık olduğu tartışıldı. Sonunda KAR-DER adında bir derneğin kurulmasının köyümüz adına hayırlı olacağı kanatine varıldı. Bu toplantı sonunda ilk temellerini atmak için start verildi. Bu tarihten 1 ay kadar sonra bir piknik organizasyonu düzenlendi. Bundan maksat aileler arasında kaynaşma sağlamak ve derneğin kurulma adımlarını belirlemekti.

    Bu tarihten sonra 2008 Temmuz ayında Derneğimiz Resmi işlemlerini tamamlayarak kurulmuştur. Dernek üyelerimizin tamamı gönüllü olarak bu işlemleri yürüteceklerine söz vermişlerdir.

   Kar-Der kuruluşundan 2 ay kadar sonra köy halkına tanıtmak, yapacaklarını anlatmak, yardım olmalarını istemek amacıyla Ramazan ayında 13.09.2008 tarihinde köyün ileri gelen zengin ve nufuz sahibi kişilerini bir araya getirerek iftar yemeği vermiştir.